У Покровську відкрили 15 нових модульних котелень на твердому паливі

Thumb 5783d52bd526e5552d0f1f97a1402c7b

У Покровську відкрили 15 нових модульних котелень на твердому паливі завдяки механізму енергосервісних договорів.

Як розповів міський голова Покровська Руслан Требушкін, наразі приблизно половину опалювального сезону бюджетні установи міста - школи і лікарня - опалюються відходами. «Тирса, спиляні гілки і тому подібні матеріали, які раніше відправлялися на смітник, з 2016 року приносять користь громаді і вже дозволили заощадити більше 4,5 мільйонів гривень, - розповідає він. - В обслуговуванні нових котелень і виробництві паливних брикетів для них задіяно близько 300 осіб, на додачу, ми скорочуємо споживання природного газу, зміцнюючи енергетичну незалежність України".

За словами мера, це не єдині мільйони, зекономлені містом завдяки програмам енергоефективності. Так, установка десяти нових насосів на міському водоканалі дозволила місцевому бюджету зберегти 3,1 млн гривень, а модернізація вуличного освітлення - ще 930 тисяч за один тільки 2018 рік.

За словами керівника проектів ПРООН в Україні Сергія Варги, співпраця з громадою Покровська досить продуктивна. «Тема впровадження механізмів енергозбереження в малих містах вислизала від уваги фахівців, більшість воліло працювати з великими мегаполісами, - пояснює він. - Спочатку ми відібрали ряд міст по всій Україні, але саме Покровськ став першим місцем, де реалізувати подібний проект вдалося в максимальному обсязі: система ЕСКО на прикладі Покровська довела свою ефективність. За нашими оцінками, залучення інвестицій за такою програмою на 40% ефективніше, ніж звичне всім муніципальне будівництво».

За словами Сергія Варги, у майбутньому ПРООН планує залучати до впровадження енергозберігаючих технологій приватні інвестиції фізичних осіб. «Це дозволить територіальним громадам, і, зокрема, жителям Покровська, стати господарями своїх міст в самому прямому сенсі ", - говорить він.

Ще більшого ефекту керівництво Покровська планує досягти, запровадивши в міське комунальне господарство систему контролю за витрачанням енергоресурсів.

"Покровськ одним з перших в країні створив систему енергоменджмента, яка дозволяє ефективно контролювати витрату енергоресурсів, - наголошує Руслан Требушкін. - Зараз ми автоматизуємо її, щоб найближчим часом заощадити ще до 10% енергоресурсів, і, згодом, вивести наше місто у число найбільш енергоефективних в Україні".

Джерело: https://ecotown.com.ua/news/Misto-na-Donechchyni-vstanovylo-15-modulnykh-kotelen-na-tverdomu-palyvi/