Прямі іноземні інвестиції в Україну за І півріччя зросли на $2,7 мільярда

Thumb 73a506fb71e01fab14f4a8d95c181277

   Прямі іноземні інвестиції (ПІІ) в економіку України через участь прямого інвестора в капіталі зросли за січень-червень 2021 року на 2,7 млрд доларів США.
   Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці написав голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин.

   "Надходження прямих іноземних інвестицій визначаються головним чином реінвестованими доходами іноземних інвесторів. Так, прямі іноземні інвестиції в економіку України через участь прямого інвестора в капіталі зросли за 6 місяців на 2,7 млрд доларів США, з яких 2,3 млрд. доларів – реінвестовані доходи прямого інвестора", - йдеться в повідомленні.

   Водночас без урахування реінвестованих доходів інвестиції прямого інвестора в капітал підприємства прямого інвестування (430 млн доларів США) були недостатніми навіть для компенсації відпливу коштів прямих інвесторів з підприємств прямого інвестування через боргові інструменти (-460 млн доларів США).

   Як відомо, реінвестовані доходи – це частка прямих інвесторів в нерозподіленому прибутку чи збитку підприємства прямого інвестування, розраховані на основі чистих доходів від операційної діяльності банків з ПІІ відповідно до частки участі прямого іноземного інвестора в їх капіталі.

   Як повідомляв Укрінформ, у Мінекономіки сподіваються, що Україна у 2021 році залучить 5 млрд дол. інвестицій.

   Як повідомлялося, приплив прямих іноземних інвестиції за 10 місяців 2020 року становив лише 220 млн дол. США, у 2019 р. приплив ПІІ в Україну становив 2,5 млрд дол. США, у 2018 р. чистий приплив прямих іноземних інвестицій в Україну становив 2,4 млрд дол. США.

Джерело: https://www.ukrinform.ua