Освітній та науковий потенціал

Повну загальну середню освіту в місті забезпечують 13 загальноосвітніх навчальних закладів різного типу, в яких навчаються 7,5 тис.учнів, базову загальну середню освіту надають 3 загальноосвітні навчальні заклади, з чисельністю 1 тис.учнів. У Покровську налічується 20 дошкільних закладів (у тому числі 3 підвідомчі ПАТ «ШУ «Покровське»), їх відвідують понад 3,2 тис.дітей.

На території міста функціонують 3 позашкільних заклади. Станція юних техніків входить у п’ятірку кращих позашкільних закладів області, а Покровський навчально-виховний комплекс – до числа кращих учбових закладів України.

Професійну освіту молоді надають педагогічне училище та два професійні ліцеї. Підготовку кадрів вищої кваліфікації забезпечують вищі навчальні заклади IV рівня акредитації Донецький національний технічний університет (з листопада 2014 року згідно постанови МОН України переміщено з м. Донецьк) та Красноармійський індустріальний інститут ДонНТУ, в яких навчається близько 3154 студентів.

Медичну допомогу населенню міста надають 5 лікувально-профілактичних закладів: Покровська центральна районна лікарня (320 ліжок), Родинська міська лікарня (30 ліжок), центр первинної медико-санітарної допомоги у складі 5 амбулаторій загальної практики - сімейної медицини, КЛПЗ «Покровська міська стоматологічна поліклініка», КЛПЗ «Покровський наркологічний диспансер». Планова потужність амбулаторно-поліклінічної допомоги – 975 відвідувань за зміну.

З 2002 року в Покровську функціонує центр реабілітації дітей-інвалідів «Милосердя», який відвідує 22 дитини віком від 4 до 18 років, в тому числі 7 дітей з псіхичними захворюваннями. Щорічно близько 1500 осіб з числа одиноких непрацездатних осіб та інвалідів, які не здатні до самообслуговування, громадян похилого віку користується послугами територіального центру соціального обслуговування. На території міста діє геріатричний пансіонат з психоневрологічним відділенням.

Сферу культури в місті представляють 7 бібліотек, фонд яких становить понад 311 тис. примірників, 2 палаци культури, 2 клуби, 2 музичні школи, історичний музей, основний і допоміжний фонди якого становить понад 13 тис. експонатів, 2 парка культури та відпочинку, 2 відомчих палаци культури, відомчий клуб ім.Шевченко.

У Покровську працює єдиний в Україні Дитячий методичний центр християнської православної просвіти дітей та молоді та Православний сімейний центр «Журавушка».

Для організації і проведення спортивної і фізкультурно-оздоровчої роботи в місті створена значна спортивна база: 5 стадіонів, 48 спортивних майданчиків (у тому числі тенісні корти, футбольні поля, поля з тренажерним обладнанням, з синтетичним покриттям, тощо), 20 спортивних залів, 15 приміщень, пристосованих для занять спортом.

Близько 7 тисяч дітей та дорослих займаються в кружках і секціях за різноманітними напрямами, біля 8 тисяч людей охоплені оздоровчою роботою на підприємствах  та установах міста.